Цей день в історії Хмельниччини: 5 грудня

5 Грудня 2019 13:13

5 грудня, 1919 року поїзд з отаманом військ Української Народної Республіки Симоном Петлюрою відбув Подільською залізницею з Шепетівки. Петлюру везли до Варшави за вказівкою Юзефа Пілсудського. Пілсудський, з метою формування спільного антибільшовицького фронту, підтримував Симона Петлюру у боротьбі проти Радянської Росії. Їх зустріч відбулася 9 грудня без свідків і продовжувалася з 20 години до 5 години наступного дня, в першу чергу вони обговорювали питання пов’язані з українсько-польськими стосунками, російсько-радянською небезпекою та розбудовою збройних сил УНР.

5 грудня 1979 року місцева преса повідомляла, що у громадському транспорті Шепетівки з’явились компостери. У повідомлені йшлось, що прилади з’явились у салонах рейсових автобусів, що курсували райцентром. Ними пасажири мали самостійно, з власної волі, компостувати квитки. До цього у транспорті працювали кондуктори, та компостери їх замінили.

У 2002 році 5 грудня в Кам’янці-Подільському відкрито меморіальну дошку, на будинку де у 1919 році діяло Міністерство військових справ Української Народної Республіки. Тоді в будівлі розташовуйся окружний суд (нині — виробничий корпус Кам’янець-Подільського колективного швейного підприємства). Дошку прикрашають герб УНР і портрет Головного отамана військ УНР Симона Петлюри. Автор пам’ятного знака — кам’янецький художник-різьбяр Володимир Кліщ.

З 5 грудня 2009 року у Хмельницькому розпочався переїзд підприємців з «алейки» біля овочевого ринку. Попри обурення підприємців, які займали торгові місця на алеї по вулиці Проскурівського Підпілля їх ліквідували. Дехто торгував на цій вулиці понад п’ятнадцяти років. Проте рішення про перенесення торгівлі, яке прийняв міськвиконком було остаточним.

5 грудня 2013 року у Хмельницькому мітингувальники влаштували «коридор ганьби» для чиновників та депутатів. Декілька тисяч мітингувальників, які того дня зібралися під стінами обласної ради підтримуючи Євромайдан, змусили усіх, хто виходив із приміщення обласної радипройти так званим «коридором позору». Пройшли не всі. Дехто вирішив тікати через інший вихід, який знаходиться на задньому дворі обласної ради.

Юна МІТРАШКО

Джерело: ye.ua