Успішні люди завжди роблять ці 5 простих речей щонеділі

23 Січня 2020 14:09

Прості 5 речей допомагають людям стати більш успішними.

Спосіб життя продуктивних людей відрізняється від звичного — вони діють за своєю системою і правилами та навіть проводять вихідні інакше, ніж більшість людей. Експерт з питань продуктивності Джамі Румер помітив, що по неділях вони займаються п’ятьма справами, на які йде 30-60 хвилин. Ось які продуктивні звички у них .

Постановка цілей

По неділях продуктивні люди ставлять перед собою цілі на наступний тиждень. На це заняття може знадобитися всього кілька хвилин.

У більшості людей є звичка будувати плани, але частіше вони довгострокові (на один або три роки). На жаль, багато людей їх не виконують, тому що не вживають яких-небудь постійних дій для досягнення своєї мети.

Щоб досягти бажаного, потрібно розбивати цілі на більш дрібні (мета на квартал, місяць, тиждень або день). Тому щонеділі потрібно поставити перед собою 1-3 мети на тиждень, досягнення яких дозволить вам наблизитися до виконання більшого плану.

Планування наступного тижня

Ви повинні точно знати, коли і над чим ви будете працювати. Корисно складати розклад як у календарі Google, так і в паперовому планувальнику, щоб всі плани були перед очима цілий день. Це допомагає зосередитися на справах.

Помічено, що коли людина працює без розкладу, то витрачає дуже багато часу на пріоритетні завдання і більше прокрастинує.

Виділяйте вранці час для безперервної роботи над найважливішими завданнями. Тоді залишок дня мине легше. Крім того, так ви будете бачити постійний прогрес у роботі над важливими проєктами, що не дозволить відкладати справи на потім.

Аналіз минулого тижня

Проаналізувавши, що пройшло добре, а що не дуже, ви зможете зробити цінні висновки. Всього кілька хвилин такого аналізу по неділях — і ви зможете заощадити дні, тижні і навіть місяці напруженої роботи.

Можна ставити собі наступні питання:

  1. Чи зміг би я досягти своїх тижневих цілей? Якщо ні, то чому? Якщо так, то що було вдалим?
  2. Які заняття/продукти/люди/дії найсильніше вплинули на мої результати?
  3. Які заняття/продукти/люди забирали даремно час і сили?
  4. Що мені варто було зробити краще, щоб працювати продуктивніше?
  5. Які звички допомагають мені відчувати себе щасливішим, продуктивнішим, зібранішим і енергійнішим?
  6. Які непередбачені події відбулися впродовж тижня, з яких можна отримати цінні уроки?

Ставлячи собі ці питання, ви розберетеся у своїх пріоритетах і дізнаєтеся, які заняття не приносять результату. Не шкодуйте часу на такий аналіз — він того вартий.

Ведення щоденника

Ще одна популярна недільна звичка продуктивних людей. Якщо вас щось турбує, викладіть свої думки на папері — і вам стане спокійніше. Вам буде легше вирішувати проблеми і вигадувати нові ідеї.

Корисно записувати ідеї, які приходять у голову впродовж тижня — так можна визначити, які кроки для їх реалізації треба зробити. Якщо задум цінний, слід виділити на нього час наступного тижня.

Просто візьміть ручку і пишіть, про що ви думаєте, хоча б протягом 15 хвилин (не відволікаючись). Ви здивуєтеся результатам.

Читання

З книг ви можете чогось навчитися у людей, які побували на вашому шляху. Наприклад, винести уроки з їх помилок, не допускаючи власних, і тим самим скоротити свій шлях до мети.

Інвестор Марк Кьюбан радить щодня приділяти читанню три години. Білл Гейтс читає щонайменше годину перед сном, а Уоррен Баффетт витрачає на читання досить велику частину свого дня.

“Читайте по 500 сторінок щодня, — сказав одного разу Баффетт. — Так працюють знання. Вони накопичуються, як складні відсотки. Кожному це під силу, але мало людей так роблять”.

На жаль, наше життя таке навантажене, що іноді буває важко виділяти час на цю звичку. Якщо всередині тижня у вас забагато справ, тоді читайте у вихідні.

Джерело: ukr.media