Практика, яка допоможе вам усвідомити, наскільки ви прекрасні

31 Березня 2020 10:07

Не соромтеся проробляти цю вправу частіше і нагадувати собі, що ви диво, тому що ви – це ви!

Перестаньте критикувати себе за все, чим ви не є, і почніть цінувати себе за все, що ви є.

Ви – ваш власний кращий друг, ваш власний найгірший критик, або хтось, хто знаходиться посередині. Ви схильні зосереджуватися на своїх недоліках, помилках і недосконалостях, порівнюєте себе з іншими людьми, які, на вашу думку, краще вас? Чи буває так, що іноді вам хочеться бути кимось іншим?

Легко потрапити в пастку такого мислення, особливо живучи в сучасній культурі споживання. Телебачення і журнальна реклама вчить нас порівнювати себе з іншими і тонко натякає на те, що ми недостатньо привабливі, розумні, популярні та інше.

Якщо інші люди можуть бачити нас в позитивному світлі, то це можемо робити і ми. Але як?

Ми пропонуємо деякі ключові моменти, що стосуються самооцінки. Завдяки цієї практиці багато хто зможе дійсно відчути почуття самоповаги і любові до себе. Наведеним нижче порадам вам потрібно слідувати в будь-який момент, коли ви відчуєте невпевненість або коли вам здасться, що самооцінка опустилася нижче необхідного. Вони допоможуть вам зрозуміти, що ви є унікальною і прекрасною особистістю, і це дозволить вам розслабитися.

Практика Прийняття Себе

На жаль, ми часто не помічаємо найближче для нас диво, яке доступне нам з моменту народження і до самої смерті. Цим дивом є ми самі. Практика покликана допомогти вам в повної мірі відкрити чудову природу своєї особистості та усвідомити, наскільки ви прекрасні насправді.

Сконцентруйтеся на собі

Щоб отримати максимальну віддачу від цієї практики, не соромтеся відключити відволікаючі фактори, такі як телевізор, звук на телефоні і будь-які сповіщення про повідомлення. Відкладіть на потім свій уявний список справ, так як ви зможете до нього повернутися в будь-який момент після завершення практики.

Виділіть певний час для розслаблення і прояві любові до себе. Дозвольте собі зупинитися і відчути цей час як дар самому собі.

Влаштуйтеся зручніше, сидячи або лежачи (бажано лежачи). Зберіть думки і всю свою енергію. Трохи відпочиньте від них і дайте їм відпочити ті кілька хвилин, поки ваша увага буде сконцентрована на тому, щоб бути присутнім тут і зараз. Зробіть один повільний, заспокійливий вдих, потім видихніть. Зробіть ще один глибокий вдих і знову видих.

Цінуйте своє тіло

Коли відчуєте себе готовим, покладіть руки на серце. Ви відчуваєте, як воно б’ється? Вдихніть повітря і відчуйте, як ваші легені розширюються. Видихніть і відчуєте, як ваші легені розслабляються. Знову відчуєте, як вони розширюються і розслабляються. Покладіть руки на серце або обхопіть тіло руками. Вдихніть, відчуваючи, як легені розширюються. Видихніть, відчуваючи, як легкі розслабляються.

Дихаючи в звичайному ритмі, подумайте про дивовижні процеси, що відбуваються у вашому тілі прямо зараз, у цей самий момент-циркулююча кров, обмін киснем, клітини, які поглинають поживні речовини, нейрони, що дозволяють вам чути звуки навколо вас.

Відчуйте себе і те, як ви зараз сидите або лежите. Подумайте про те, як думка посилає імпульс від вашого головного мозку до спинного мозку, до ваших нервових закінченнях і м’язів, дозволяючи вам здійснювати рухи. Відчуйте вдячність за своє тіло, за те, що ви можете відчувати життя таким чином.

Цінуйте свою сутність

А тепер подумай про свою унікальність. З мільярдів людей на цій планеті, є тільки один ви такий. Подумайте про іскру життя, яка оживляє ваше тіло, вашу сутність, яка робить вас вами. Ви можете подумати як про свою особистості, так і про свій дух. Ви можете відчути це? Чи відчуваєте ви, чи бачите ви щось пов’язане з цим? Чи відчуваєте ви вдячність за те, що ви володієте всім цим багатством?

Подумайте про свої особливі якості, які роблять вас унікальною людиною. Подумайте про одну з тих якостей, за яку ви вдячні собі. Може бути, цією рисою є ваша завзятість або щось ще. Незалежно від того, що прийшло вам на думку, подякуйте себе за це. Відчуйте подяку за яку-небудь іншу характеристику: за інтелект, через своє добре серце…

Даруйте любов

Відчуйте тепло своїх рук, поклавши їх на серце або обнявши своє тіло. Відчуйте вдячність за ту унікальну людину, якою ви є. Подумайте або скажіть вголос: «Я люблю себе». Пауза. Знову подумайте або повторіть: «Я люблю себе». Пауза. Ще раз подумайте або повторіть: «Я люблю себе». Зверніть увагу, що це за почуття. Вберіть цю любов. Додайте ще що-небудь хороше, що ви хотіли б сказати собі. Що ви хотіли б почути прямо зараз? Подякуйте собі за цю практику. Зробіть кілька розслаблюючих фінальних глибоких вдихів. Озирніться навколо вас і відчуйте зв’язок цього місця з самим собою.

Не соромтеся проробляти цю практику так часто, як вам хотілося б, може бути, кілька разів на тиждень, після ранкового пробудження або перед тим, як заснути. У будь-який час, коли вам захочеться відчути велику вдячність до себе, у будь-який час, коли вам захочеться нагадати собі, що ви диво… тому що ви – це ви!

Джерело: ukr.media